Top 4 benefity VMware Virtual SAN

VMware Virtual SAN (vSAN) je veľmi jednoduché, hyperkonvergované úložisko pre virtualizované prostredia. Hyperkonvergovaná infraštruktúra umožňuje hypervízoru poskytnúť výpočtový výkon, sieťovú konektivitu a zdieľané úložisko z jednej x86 platformy. Okrem toho,  vSAN je neskutočne ľahko nasaditeľný a umožňuje jednoduché prerozdelenie zdrojov. Táto technológia umožňuje zároveň efektívne škálovať úložisko, výpočtový výkon, a tým redukovať finančne náročné upgrady. Veľkou výhodu je jej možnosť rozšírenia o jednotlivé nody, ako aj o kapacitu v rámci nodov. Vie tak dosiahnuť extrémnu elasticitu rovnako, ako aj neuveriteľných 8PB hrubej úložnej kapacity.

 • Jednoduchosť

  Jednoduchosť

  Dve z kľúčových výhod vSAN sú prerozdeľovanie (tzv. provisioning) a manažovateľnosť. Keďže je mikrokód vnorený priamo do hypervízoru, delí vás od jeho nasadenia často iba licencia a niekoľko kliknutí v rámci vSphere Web Clienta (pozrite si krátke video tu). Pre skúsenejších administrátorov je to riešenie, ako za približne jeden týždeň môžu nasadiť úplne nové prostredie. Prostredie, ktoré je výkonnejšie, lepšie škálovateľné, jednoduchšie manažovateľné a vyžaduje si nižšie kapitálové výdaje a operatívne náklady.

 • Škálovateľnosť

  Škálovateľnosť

  Neexistuje univerzálne riešenie pre ukladanie dát, ktoré pokryje všetky požiadavky. Takéto riešenie musí byť flexibilné do tej miery, aby bolo schopné kedykoľvek reagovať na zmeny a potreby zákazníka. A práve vSAN vďaka svojej elasticite, škálovateľnosti, modularite a možnosti konsolidácie heterogénnych prostredí, je k ideálnemu úložisku najbližšie. Prirodzene, je možnosť vykonávať zmeny či údržbu bez komplikovaných odstávok. Okrem toho s vSAN riešením šetríte aj na elektrickej energii a chladení.

 • Manažovateľnosť

  Manažovateľnosť

  Už sa nemusíte obávať o vaše kľúčové aplikácie či virtualizované desktop prostredia (VDI). Ich chod, manažovanie vám vSAN spoľahlivo uľahčí a zabezpečí bezvýpadkovosť. vSAN je plne pripravené a kompatibilné aj pre cloud-ové prostredie. Ak potrebujete z vašich vkladov čim skôr profitovať, vSAN je to správne riešenie.

 • Nižšie náklady na vlastníctvo (TCO)

  Nižšie náklady na vlastníctvo (TCO)

  Tradičná architektúra stavala do centra riešenia vždy masívne úložiská, ktoré sa pre zabezpečenie vysokej dostupnosti vzájomne synchronizovali. Naopak, základom vysoko dostupnej technológie vSAN sú bežné x86 servre, ktorých zdroje je možné efektívne utilizovať. Preto dnes už nie sú zákazníci pri nákupe nútení vopred investovať značné finančné prostriedky do dedikovaného diskového úložiska.

Ako môžete benefitovať pri nákupe vSAN riešenia cez DataTrend Services?

Vo väčšine prípadov vieme zužitkovať časti vašej pôvodnej infraštruktúry a tak optimalizovať výdavky na nové riešenie. Zabezpečíme pre vás bezplatnú analýzu vášho prostredia a vypracujeme scenár, ako implementovať vSAN vo vašom prostredí. Samozrejmosťou sú technické konzultácie s našimi internými či externými špecialistami a referenčné návštevy priamo u našich zákazníkov.

 • vSAN formulár
 • Galéria
 • Poradňa

vSAN dotazník

Akú infraštruktúru používate aktuálne?
Mate 1 al. viacero produkčných site, prípadne DR lokalitu?
Akú HW platformu preferujete?
Prevádzkujete platformy ako AIX, Solaris a podobne?
Máte plán obnovy/ plán kontinuity?
Používate enkrypciu/ šifrovanie a pod.?
Prevádzkujete produkčné aplikácie v cloud-e?
Prevádzkujete vo vašej infraštruktúre VDI?
Používate deduplikáciu a kompresiu na zdroji a v cieli?
Aké dáta spracúvate v rámci vašej infraštruktúry?
Požadujete multiprotokolovú podporu na úrovni úložiska (tzv. unified)?
Je možné vo vašom prostredí vykonať vSAN assesment, prípadne inú performance analýzu?

Napíšte nám prostredníctvom nižšie uvedeného formulára.

Náš odborný team

 • Marek Ištok
  System Engineer, VMware, Inc.
 • František Ferenčík
  Systems Engineer, SecTec, a. s.
 • Roman Páterek
  Technical support leader, DataTrend Services, s.r.o.